Vennskapsleir for 4.-6. klasse
Fakta om arrangementet
mandag 3. oktober 2022
onsdag 5. oktober 2022
onsdag 28. september 2022
Havglimt
Barn
Kontaktperson
Det blir høstleir på Havglimt i år også! Vi venter barn fra hele Agder, og barn fra ulike kulturer, noen som har vært på leir før og noen som aldri har vært på leir! Fokus er å bli kjent og få nye venner! Vi skal bli kjent, leke og ha det skikkelig fint på verdens beste Havglimt!
Et par uker før leir vil du få tilsendt program og pakkeliste på epost.
Leiren er et samarbeid mellom NMSU, KIA, NMS og Kirkens internasjonale fellesskap!
Til forskjell fra våre andre leirer er det ikke forkynnelse på denne leiren.
Pris
Deltakeravgift: 890 kr.
NMSU-medlem: 690 kr.
Medlemskap i NMSU koster 100 kr. i året
Introduksjonstilbud: 445 kr.
For barn som er på leir med NMSU for første gang
I NMSU ønsker vi at flest mulig barn og ungdom skal få mulighet til å dra på leir. Les mer om støtteordningen vår her: https://nmsu.no/deltakerstotte/
Program
Mandag
17:30 Oppmøte Ulvøysund brygge
18:00 Registrering og rominndeling
19:00 Håndvask, og kveldsmat i matsalen
19:30 Velkommen til Havglimt! Bli kjent-samling
21:15 Skumringsstund med gruppa
21:45 Gjøre oss klare for natta.
22:30 Ro i leiren
Tirsdag
08:00 Vekking, flaggheising og ord for dagen
08:30 Frokost
9:30 Samlingsstund – Jeg en brikke
10:30 Gruppeoppgaver
11:00 Tur til sjømerket og nistepakke
12:00 Kiosk og gjenbruksbutikk
12:30 Hobbyverksted/ idrett
14:30 Middag i matsalen
15:30 Sporlek ute
16:30 Kiosk
17:00 Turnering/ båttur
18:30 Kveldsmat
19:30 Samlingsstund ved bålpanna bagervika m/tur til Vrakbukta
20:30 Underholdningskveld!
22:00 Gjøre oss klare for natta
23:00 Ro i leiren
Onsdag
08:00 Vekking med flaggheising og ord for dagen
08:30 Frokost
9:30 Samlingsstund. Jeg en brikke – Diplomutdeling
10:30 Pakking og rydding
Leirstedet ferdig ryddet og vasket
Ofte stilte spørsmål
Hvordan melder jeg meg på?
Det korte svaret er: klikk på «Meld deg på her»-knappen øverst på denne siden.
Trenger du hjelp til å forstå påmeldingen? Gå gjennom punktene under for detaljert beskrivelse av hvordan du melder deg på.
1 – Klikke på «Meld deg på her»-knappen i den grønne firkanten oppe til høyre.
2 – Logg inn på min side
Logg deg på med den brukeren du allerede har (med mobilnummeret du registrerte deg med forrige gang du var på leir i NMSU). Husker du ikke passordet trykker du glemt passord. Har du ikke vært på leir i NMSU før trykker du ny bruker og registrerer personalia
3 – Inne på min side får du opp et arrangementsbilde. Under bilde viser en grønn knapp «Videre til påmelding». Trykk der.
4 – Da får du opp et bilde: Påmeldingen gjelder: «meg» eller «andre». Trykk på ditt valg. Velger du meg er personalia ferdig utfylt – trykk da lagre og du kommer rett til påmeldingskjema. Velger du andre må du fylle inn personalia og trykk lagre.
5 – Fylle ut påmeldingsskjema med dine valg. Når du er ferdig trykker du lagre.
6 – Nå kan du gå til betaling eller fortsette å melde på flere.
7 – Går du til betaling får du to valg: Kort eller e-post. Velg det som passer deg.
8 – Få bekreftelsesmail.
Du må fullføre påmeldingen for å være endelig påmeldt. Fullfører du ikke påmeldingen forsvinner påmeldingen innen 30 minutter.
Har du fortsatt spørsmål? Kontakt med arrangementskonsulent Vegar Isachsen: vegari@nmsu.no / 51516130
____________________________________________________________________________________
Hvordan får jeg medlemsrabatten?
Du må ha betalt årets medlemskap i NMSU for å få rabatten.
1 Vil du bli ny medlem? Inne på selve påmeldingen må du klikke deg inn på «bli medlem». Der betaler du årets medlemskontingent (via link til nets). Når kontingenten er betalt går du tilbake og fortsetter påmeldingen.
NB: Betaler du ikke medlemskapet «der og da» vil du inne på påmeldingen få opp at du er medlem men at du ikke har betalt årets medlemskap. Det er derfor viktig at du betaler medlemskapet med en gang etter å ha klikket på «bli medlem» for at det skal bli registret riktig.
2 Er du medlem fra før, men ikke betalt årets medlemskontingent kan du betale giroen du har fått på SMS eller mail, av NMSU. Medlemsgiroen finner du også under medlem i venstre kolonne inne på min side.
NB: Hvis du er eksisterende medlem, men ikke betalt årets medlemskontingent vil det ta noen virkedager før medlemskapet er registret betalt, etter at det faktisk er betalt. Det kan derfor være lurt å betale den, og gjøre selve påmeldingen noen dager senere.
3 Har du betalt årets medlemskap blir rabatten trukket fra på sluttsummen.
______________________________________________________________________________________
Blir du syk rett før leir?
Melder du deg på en leir i regi av NMSU har du godtatt våre betalingsvilkår. Skulle du bli syk rett før leiren eller samme dag, kan NMSU dessverre ikke refundere innbetalt deltakeravgift. Det handler om utgifter vi allerede har på deltakeren. Unntaket er hvis du leverer legeattest, da refunderer vi hele beløpet.
Blir du syk dagen før, eller samme dag som leiren starter, og NMSU av den grunn ikke kan refundere deltakeravgiften kan du sjekke om du får beløpet refundert gjennom din eller foresattes reiseforsikring.
______________________________________________________________________________________